System PROPHIX

System CPM do zarządzania efektywnością przedsiębiorstw w łatwy sposób usprawniający budżetowanie, raportowanie i konsolidacje finansowe

System do controllingu, budżetowania i prognozowania PROPHIX  to połączenie wysokiej funkcjonalności końcowej z niskim całkowitym kosztem posiadania oraz najszybszym procesem wdrożenia w swojej klasie. PROPHIX stał się niezastąpionym narzędziem pracy tysięcy controllerów i finansistów na całym świecie. Klienci wykorzystują PROPHIX do dostosowywania celów strategicznych w stosunku do planów taktycznych, jak również do codziennego monitorowania wskaźników KPI oraz raportowania zarządczego i analizy odchyleń. Na podstawie badań opinii użytkowników systemów CPM wykonanych przez renomowaną firmę badawczą Gartner Group, PROPHIX jest najwyżej ocenianym rozwiązaniem do budżetowania pod względem uzyskanych przez Klientów korzyści biznesowych. 

0 +
Klientów na świecie
0 +
KLIENTÓW W POLSCE
0
Lat na rynku
0
krajów

GŁÓWNE MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE

AUTOMATYZACJA PRAC

Pozwala na zredukowanie powtarzalnych czynności biznesowych takich jak importy, alokacje, konsolidacja danych, konwersje walutowe w sposób łatwy i logiczny.

INTEGRACJA DANYCH

Wspiera zasilanie danymi z wielu źródeł i dowolnych systemów ERP bez potrzeby angażowania zasobów IT. Proste kreatory dają kontrolerom pełną samodzielność w tym zakresie i pozwalają na pełną automatyzację.

ANALIZY AD-HOC

Pozwalają na szybkie analizy i wizualizacje danych w dowolnych układach tabelarycznych bądź graficznych oraz drążenie do szczegółów wybranych transakcji.

STUDIO KOKPITÓW

Umożliwia zebranie i dopasowanie do użytkownika wszystkich kluczowych informacji na jednym ekranie dowolnego urządzenia.

OBIEG PRACY

Zarządzanie procesami przygotowania budżetów lub rozsyłania raportów z udziałem wielu osób w organizacji  z powiadomieniami i pełną kontrolą. Pozwala kierownikowi controllingu na skuteczne skrócenie procesów i dotrzymanie ustalonych terminów.

MOBILNOŚĆ

Oznacza dostęp do kluczowych informacji finansowych z dowolnego urządzenia z zapewnieniem ograniczenia dostępu do danych osobom niepożądanym.

O firmie PROPHIX

i systemie na polskim rynku

Kanadyjska PROPHIX z siedzibą w Toronto od 25 lat specjalizuje się w systemach dla controllingu służących do budżetowania, raportowania i analiz finansowych. W czasie swojej działalności stworzyła kilka generacji oprogramowania dostosowując je do zmieniających się technologii i potrzeb rynku. Obecna jest w kilkudziesięciu krajach na świecie i obsłużyła ponad 2000 Klientów. Wraz z oprogramowanie dostarcza know-how pozwalające na usprawnienie wszystkich procesów w finansach i controllingu. Solemis od 2005 roku jest wyłącznym dystrybutorem systemu w Polsce i krajach Europy Środkowej działając samodzielnie oraz poprzez sieć autoryzowanych Partnerów. Od tamtej pory pozyskała ponad 100 Klientów na polskim rynku.

Jakie Obszary Obejmujemy

w zakresie systemu Prophix

BUDŻETOWANIE

Twórz precyzyjne budżety w ułamku sekundy, bez konieczności użycia arkuszy kalkulacyjnych.

>>Dowiedz się więcej ...

PROGNOZOWANIE

Podejmuj strategiczne decyzje biznesowe na podstawie informacji w czasie rzeczywistym.

>>Dowiedz się więcej...

PLANOWANIE PROJEKTÓW

Zyskaj pewność, że Twoje projekty wspierają Ciebie w osiąganiu sukcesu. 

>>Dowiedz się więcej...

PLANOWANIE SPRZEDAŻY

Kompleksowe plany dla lepszych decyzji. Przewiduj dokąd zmierza Twoja firma. 

>> Dowiedz się więcej...

PLANOWANIE PERSONELU

Uczyń swoich pracowników najpotężniejszym zasobem Twojej firmy.  Zyskaj proste planowanie płac i personelu.

>> Dowiedz się więcej...

KONSOLIDACJA FINANSOWA

Automatyzuj powtarzające się, czasochłonne i wymagające prezycji procesy. Zwiększysz czas poświęcony na analizę danych.

>>Dowiedz się więcej...

WIZUALIZACJA DANYCH

Usprawnij proces podejmowania decyzji, przekazywania raportów oraz pomysłów dzięki zachwycającym wizualizacjom danych. 

>> Dowiedz się więcej...

WIRTUALNY ANALITYK FINANSOWY

Przeczesuj ogromne ilości danych, wykrywaj anomalie, zmniejszaj ryzyko popełniania błędów dzięki mocy Sztucznej Inteligencji.

>> Dowiedz się więcej...

co mówią nasi klienci

 • “System PROPHIX doskonale rozszerza możliwości wykorzystywanego od lat systemu SAP – dostarcza dyrekcji firmy skonsolidowane informacje o wykonaniu budżetów poszczególnych kontraktów i ostrzega o przekroczeniach planowanych kosztów oraz odchyłkach od harmonogramów finansowania”

  Wojciech Górecki
  Dyrektor Finansowy, AWBUD Sp. z o.o.
 • “System PROPHIX pozwala na szybkie gromadzenie danych znajdujących się na różnych kontach i MPK oraz łatwe tworzenie na ich podstawie zestawień, raportów i budżetów. W codziennej pracy analitycznej dużym ułatwieniem są przejrzyste tabele z danymi, w których można dowolnie zmieniać układ kolumn i wierszy i dzięki temu uzyskiwać dodatkowe informacje. Możemy stwierdzić, że system Prophix jest odpowiednim narzędziem dla firm z naszej branży a także zarekomendować Solemis Group jako godnego zaufania partnera”

  Krzysztof Kubek
  Prezes Zarządu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu Sp. z o.o.
 • “System PROPHIX spełnił doskonale nasze oczekiwania, jeśli chodzi o elastyczność i możliwości dopasowywania metod budżetowania do naszych potrzeb, przy jednoczesnym zachowaniu spójności budżetu i wydajności całego procesu. Obsługa systemu jest intuicyjna i łatwa, interfejs oraz poszczególne aplikacje przejrzyste i przyjazne dla użytkowników”

  “Z punktu widzenia działu controllingu szczególnie cenimy możliwość samodzielnego (bez angażowania działu IT) wprowadzania zmian w całości rozwiązania i to zarówno na poziomie podłączania źródeł danych jak i szablonów raportów czy analiz. A jeśli nawet występują jakieś problemy są one najczęściej od ręki załatwiane przez telefon z serwisem Solemis Group”

  Wojciech Marchlewski
  Kontroler Finansowy Grupy, Animex S.A.

Zobacz Wybrane Projekty

kliknij aby zobaczyć wszystkie

Dlaczego warto wybrać PROPHIX

KOMPLETNY SYSTEM

W jednej cenie Klient otrzymuje wszystkie niezbędne moduły do pracy i może je wdrożyć w dowolnym momencie.

Szybki do wdrożenia

Dzięki wbudowanym kreatorom i sprawdzonej metodyce wdrożenia, pierwsze moduły mozna użytkowac już po kilku tygodniach.

Dopasowany do potrzeb

Dzięki funkcjom modelowania, tworzenia szablonów i narzędziom integracyjnym, możemy rozwiązać każdy problem w finansach i controllingu.

Oszczędzający czas

Dzięki unikalnym funkcjom automatyzacji pracy, żmudne zajęcia załatwia za nas.

zobacz film o systemie

(komentarz w języku angielskim)
Operational Planning